السلام علیک یا اباعبدالله الحسین (علیه السلام)

ارتش جمهوری اسلامی ایران جوشیده از دل مردم، موجب استقلال و امنیت و زینت کشور و در طول انقلاب اسلامی و قیام الهی ملت شریف ایران، نجابت و همراهی و همگامی خود را با اطاعت از فرامین امام عزیز (رضوان الله تعالی علیه) و مقام معظم رهبری امام خامنه ای به اثبات رساند، و از بدو پیروزی انقلاب هم برای دفع فتنه ی اشرار و گروهک ها، شهدای بسیاری را در این راه تقدیم نمود.

در عین حال که پیروزی انقلاب، باعث تضعیف و به هم ریخته شدن اصول انضباطی و ساختارهای سازمانی ارتش شده بود و منافقین کور دل هم شدیداً شعار انحلال ارتش را سر می دادند، اما بصیرت الهی و کلام پیامبرگونه ی معمار کبیر انقلاب و پشتیبانی های بی دریغ و شجاعانه آن پیر سفر کرده، باعث دلگرمی و دوام ارتش شده و بدنه طیبه ارتش به وسیله عناصر مؤمن و پاک سیرتانی همچون شهید سپهبد علی صیاد شیرازی، همواره مدافع ولایت و باعث عزت و افتخار ملت بوده و حماسه ها یی آفریدند که در تاریخ سابقه نداشت.

برای اثبات این ادعا کدام سند محکم تر از 48 هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده و میلیون ها رزمنده که سال ها مقاومت کردند، مجروح و معلول شده و سینه هایشان را آماج تیرهای دشمنان قرار دادند و بر خاک افتادند تا امامشان راست قامت بماند و فرمانش به خوبی اجرا شود. بدیهی و مبرهن است که در مورد شهدای ارتش و معرفی آنها به جامعه کوتاهی زیادی شده است. شهدا سرمایه های ملی این کشور عزیز و متعلق به همه نسلها می باشند و اگر در معرفی سیره و عملکرد نورانی و ایثار و فداکاری های آنها کوتاهی شود، در واقع به نسلهای آینده که جویای اسناد افتخارات اجداد گذشته خود هستند جفای بزرگی شده است، لذا هدف اصلی ما که یک مجموعه خودجوش و مردمی و بی توقع بوده، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می باشد و امیدواریم بتوانیم رضایت مخاطبان عزیز و مخصوصا خانواده های معزز شهدا و ایثارگران را جلب نماییم. انشاءالله.

پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش در دهه 90 یعنی قریب 10 سال با همکاری (شرکت پویندگان اندیشه جوان) توانست قدم به قدم و با صبر و حوصله و همکاری بنیاد شهید وامور ایثارگران و ارتش جمهوری اسلامی ایران و خانواده های معظم شهدا، آمار دقیق و شفاف 48 هزار شهید ارتش را بر اساس کد ملی شهید و طراحی نرم افزارهای مورد نیاز با قابلیت جستجوی گسترده و بازبینی و ویرایش و جداسازی آثار، تمام اسناد و اطلاعات شهدای ارتش اعم از سربازان فداکار و شهدای پایور، شامل زندگینامه، وصیتنامه، عکس، صوت، فیلم و آثار این 48000 شهید را بارگذاری نموده، بنحوی که در حال حاضر همگان می توانند علاوه بر مشاهده آثار شهید مورد نظر، اطلاعات ارزشمند خود را برایمان ارسال تا در معرض دید و نظر همگان قرار دهیم.

اینجانب از این فرصت استفاده می نمایم و ضمن تبریک بخاطر طراحی جدید و سرعت بالا و امکانات فوق العاده برای دسترسی عموم و بارگذاری حجم عظیمی از آثار شهدا و جذابیت سایت و همچنین آغار دهه دوم فعالیت سایت شهدا، مجددا و خاضعانه باز هم تقاضا نمایم، هر گونه خاطرات و اسناد و مدارکی از این دلاور مردان مخلص که در سخت ترین شرایط، مظلومانه فدای ما و نسل های آینده شدند از طریق همین درگاه یا از طریق شبکه های مجازی، به هر شکل ممکن به دست ما برسانند تا در این سایت پر ارزش در معرض دید عموم قرار دهیم، مخصوصا خاطرات ناگفته و جذاب برای جوانان مشتاق فرهنگ ایثار و شهادت.

از همه سازمان هایی که اسناد و مدارکی برای انتشار دارند یا عکس، فیلم و صوت مرتبط با شهدای ارتش در اختیار دارند برای استفاده مشتاقان برایمان ارسال نمایند زیرا تنها مرکزی که توانسته است آثار تمام شهدای ارتش با دقت کامل در معرض دید همگان قرار دهد این پایگاه می باشد .

در پایان از خانواده های معظم شهدا وفرماندهان عزیز و بزرگوار ارتش و نیروها و سازمان های وابسته که ما را در ایجاد این سایت یاری نمودند و همچنین از بنیاد شهید و امور ایثارگران که در تکمیل اطلاعات همراهمان بوده و هستند صمیمانه تشکر می نماییم.

«والعاقبة للمتقین»
سرهنگ ستاد مجید شیخیان کازرونی
مدیر پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش
0912 205 4296

تهران، میدان حر، ضلع جنوب غربی، پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش 66176574-021

تمامی حقوق مادی و معنوی برای پایگاه اطلاع رسانی شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران محفوظ می باشد.