عکس شهید داود پیکر

داود پیکر

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1342/03/15
age سـن: 21 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
داود
نام خانوادگی
پیکر
نام پدر
قدرت
سن هنگام شهادت
21 سال
تاریخ تولد
1342/03/15
تاریخ شهادت
1363/08/23
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه16,19
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید داود پیکر

شهید داود پیکر فرزند قدرت در تهران و در سال 1342 در خانواده ای مذهبی و متدین چشم به جهان گشود. او فرزند دوم خانواده بود. دوران کودکی او مانند دیگر کودکان به بازی و تربیت اخلاق در خانواده گذشت. در سن 7 سالگی به دبستان رفت و سپس توانست دیپلم خود را در رشته تجربی بگیرد. در بسیج عضو شد و به همراه برادران دیگرش در آنجا فعالیت هاي زيادي انجام مي دادند و در آنجا به شناسایی گروهك ها می پرداختند و اسامی را به بسیج می دادند.
سپس راهي خدمت سربازی شد و به صورت داوطلب به جبهه رفت و دو سال در آنجا حضور داشت و مسئول دسته تدارکات بود. او از نظر اخلاقی بسیار عالی بود و با پدر و مادر و برادران خود با خوش رفتاری بر خورد می کرد. او در جبهه دو بار مجروح شد و از طرف لشکر 21 حمزه به جبهه اعزام گرديد سرانجام در سال 1363 در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به تمامی بدنش به شهادت رسید و اکنون مزار پر فروغش در بهشت زهرا و در قطعه ی 27 مأمن خانواده و دوستانش است.
روحش شاد و یادش گرامی باد
 

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید داود پیکر

گواهی می دهم بر یگانگی خداوند سبحان و بر نبوت حضرت خاتم الانبیاء (صلی الله علیه و آله) و بر ولایت و امامت خاندان آن حضرت از مولای متقیان امیرالمومنین (عليه السلام) تا حضرت حجة بن الحسن (عج الله فرجه) و غیبت آن مولود حق از نظر ها، و ظهور قریب الوقوع آن مولود، و بر معاد و روز قیامت و یوم الله كه روز جزای گناهكاران متقین و فلاحان است.
وصیتی دارم خطاب به خانواده و امت شهید پرور، شكر می كنم خالق سبحان را كه نعمتی به ما داد كه به هر كسی عطا نفرموده و آن نعمت جهاد و نبرد با كفار است كه دشمنان خدا و دشمنان اسلام و قرآن و بالاخره بشریت هستند و به ما توفیق عطا فرمود كه همراه با جهاد اصغر به جهاد اكبر نیز بپردازیم.
خداوندا! تو با آن جلال و قدرت و عظمت، به فكر این بنده ضعیف و مسكین خود هستی و ما با این بیچارگی از یاد تو غافل می شویم و شكر درگاه او را كه به ما توفیق داد تا در راهش به شهادت برسیم. پروردگارا! شهادت خیلی عظمت دارد و ما از آن غافل می شویم و بار الها! مرگ را شهادت قرار ده تا این كه لااقل این جرأت را داشته باشیم تا در روز محشر در مقابل بارگاهت بایستیم.
بدرستی كه ما هر چه داریم از شهيد است و به خصوص از حضرت سید الشهداء امام حسین (عليه السلام) كه اسوه ای شد برای مبارزه با كفر. و اگر امام حسین (عليه السلام) نبود شهادت و ایثار هم نبود و اسلام نبود و خداوند سبحان از حسین (عليه السلام) و حسین های روزگار بر فرشتگان خود مباهات می كند و هر جا اثر از اسلام است، حتماً در آنجا شهیدی به خون غلتیده است.
در مقام شهداء همین بس كه به قول شهید مطهری، شهداء شمع محفل بشریتند، سوختند و محفل بشریت را روشن كردند و تا كربلا راهی نیست، منزلگه عاشقان حسین (علیه السلام) و جبهه های ما با عشق حسین (عليه السلام) است كه در جریان است، به درستی كه خداوند بر دیدگانتان پرده ظلمت افكنده و لعنت ابدی باد بر یزید و یزیدیان، صدام و صدامیان.
ای مردم مگر نه این كه خداوند انسان را خلق كرده تا در صراط عبودیت گام نهد و به كمال برسد، پس چگونه افسوس خوردید از شهادت عزیزانتان، مگر دنیا جای ماندن است كه ما بمانیم، اگر جای ماندن بود رسول خدا (صلی الله علیه و آله) می ماند، مولا علی (علیه السلام) می ماند و ... مگر شهادت كمال انسان نیست؟ كجا عرفان را می توانید پیدا كنید به اندازه ای كه دانشگاه جبهه های ما امروز تجلی گاه ایمان است، و كان حقا علینا نصر المومنین، خداوند می فرماید: ما پیروزی دادن را بر مومنان واجب می دانیم.
خدایا! هر كس در وعده خود تردید كرد منافق است،‌ پیام من به امت همیشه بیدار این است كه اولاً دست از روحانیت بر ندارید، هسته اصلی انقلاب ما از روحانیت متعهد است. فجری كه در ظلمت دمید و دیده های منتظر در ظلمت را به نور وجود خویش منور ساخت. امام كبیر، خمینی بت شكن است كه باید تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون پایدار در بیعت با این آئینه، جهان نمای روزگار بود، پیروی از نائب امام زمان (عج الله فرجه) پیروی از رسول الله (صلي الله عليه و آله) است.
تنها روحانیت است كه پیرو حقیقی انبیاء است، تنها روحانیت است كه راهش، راه اهل بیت (علیهم السلام) است. دیگر جبهه ها را همواره گرم نگه دارید، اگر لحظه ای در امر جنگ سستی شود، خصم زبون ضربات مهلك خود را وارد خواهد كرد و زبانم لال باید ضربات جبران ناپذیر را متحمل شویم، مبادا مغرور و متكی به سلاح و تجهیزات و حتی لحظه ای از یاد خدا غافل شویم،‌ نعوذ بالله... دیگر در نماز كه هر چه در نماز جدی تر و خاشع تر نسبت به خالق سبحان باشیم، همان قدر بیشتر حق عبودیت را ادا كردیم. پروردگارا! تو را به بدن مجروح و پهلوی شكسته زهرا (علیها السلام) قسمت می دهم رزمندگان پر توان و عاشق ما را به كربلای امام حسین (علیه السلام) برسان.
خطاب به مادر عزیز و مهربانم، كه می دانم تحمل برایش بسیار دشوار است، مادرجان! تو تنها نیستی، امروز در جای جای میهن اسلامیمان كه كربلاست و روز روز آن عاشورا، مادران داغدیده فراوانند، مادرجان! اگر شهید نبود، اسلام هم نبود، یاد خدا هم نبود، مصیبت هر چه بزرگ باشد، بزرگتر از مصیبت امام حسین (علیه السلام) نیست، حضرت زینب (سلام الله) چه مصائبي را تحمل كرد؟ به خدا قسم جگر می سوزد و اگر دل همواره در شكوه و زاری و شیون باشد، نمی تواند ذره ایی از مصیبت و مظلومیت بی انتهای امام حسین (علیه السلام) را احساس كند، مگر مادر و پدر خواهان سعادت فرزندان خود نیستند و چه سعادتی بالاتر از این كه انسان در راه خدا خونش ریخته شود.
و خطاب به پدر بزرگوار و زحمت كشم، عواطف انسانی و احساسات، نعمتی خدادادی است و هر انسانی حتی اشرف مخلوقات حضرت محمد بن عبدالله (صلي الله عليه و آله) نیز در قبال از دست دادن عزیزان خود سوگوار می شدند و من تقاضا دارم در ملاء عام هرگز دست به شیون و زاری نزنید فقط تقاضای كوچك تر از شما دارم كه نماز را به پا دارید كه رستگاری و فلاح هر انسانی در آن است. خداوند شما را برای خانواده تان حفظ كند و توفیق سلامتی دنیا و آخرت نصیب شما بگرداند، هر مقدار مالی كه متعلق به من است لطفاً در جهت كمك به جنگ زدگان صرف شود... 
خداوند به تمام خانواده های شهدا به خصوص به پدر و مادران آنها صبر كرامت فرماید و رزمندگان خداجوی ما را به كربلای امام حسین (عليه السلام) برساند. پروردگارا! امام زمان (عجل الله فرجه) را از ما خشنود بگردان، شهدای ما را با شهدای كربلا محشور بفرما. بار الها! امت ما را در تداوم راه سرخ شهدای كربلای ایران، موفق بدار و امام كبیرمان خمینی بت شكن را طول عمر،‌ عزت و سلامتی كرامت بفرما.
به امید غلبه فجر بر ظلمت
داود پیكر

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.