عکس شهید ذکریا کریمی

ذکریا کریمی

شـهـیـد نـیـروی هـوایـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1340/06/01
age سـن: 21 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
ذکریا
نام خانوادگی
کریمی
نام پدر
فتح اله
سن هنگام شهادت
21 سال
تاریخ تولد
1340/06/01
تاریخ شهادت
1361/06/14
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه1
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نهاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید ذکریا کریمی

بسمه تعالی
خلاصه ای از زندگی نامه شهید والامقام ذکریا کریمی
شهید ذکریا در سال 1340 در چهاردهمین روز از ماه تیر در خانواده ای متدین و آرام به دنیا آمدند. شهید بسیار آرام و سر به زیز بودند. ایشان دومین فرزند خانواده شان بودند. علاقه بسیار زیادی یه برادرشن علی اکبر داشتند و شهید تحصیلات خود را در مدارس گذراند. علاقه زیادی به رشته تجربی داشتند و دیپلم خود را گرفتند. مدتی در مغازه پدرشان کار کردن تا اینکه به خدمت سربازی مشرف شدند و بعد به جبهه های جمگ رفتند تا اینکه داوطلبانه به تنکه ی چزابه برای مبارزه علیه دشمنان رفتند و روز بیست و یکم بهمن ماه هزار سیصدو وشصت به مقام شهادت نائل گشتند.
روحشان شاد.
 

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید ذکریا کریمی

 
بسمه تعالى
متن وصيت نامه برادر شهيد زكريا كريمى سرباز پاك باخته امام زمان (عج) در جبهه هاى حق عليه باطل غرب.
اميدواريم كه روحش شاد و راهش پر رهرو باشد.
امام خمينى: من شرمم مى‌آيد كه خود را در مقابل اين عزيزان سرشار از عشق و فداكارى به حساب آورم. آنان با عشق به خداى بزرگ به معشوق خويش پيوستند و ما هنوز در خم يك كوچه هم نيستيم. خداوندا، اين عزيزان از خود گذشته را در جوار رحمت خود بپذير و ما را از قيدها و بندهاى خودبينى و خودخواهى نجات فرما.
    آمين يا رب العالمين
بسم الله الرحمن الرحيم
با نام خدا آغاز مى‌كنم كه سر آغاز همه كارها و گشاينده مشكلات است.
 سلام بر تمام خانواده هاى شهدا، سلام به رهبر كبير انقلاب كه ما جوان ها را از خواب غفلت بيدار كرد. سلام بر امام شهيدان انقلاب از صدر اسلام تا انقلاب اسلامى ايران، و سلام بر تمام مادران و پدران كه فرزند از دست داده‌اند.
سلام بر مادر خوبم كه مرا بزرگ كرده و به جبهه فرستاد تا دين خود را نسبت به اسلام ادا كنم. مادر، شايد تمام اميد تو من بودم ولى با اين همه مرا به جبهه فرستادى، تو مادر خوبى هستى ولى‌ من نتوانستم براى تو پسرى شايسته باشم و در همين وصيت نامه از تو حلاليت مي خواهم. همچنين شما  پدر، من پسر بزرگ خانه بودم، بازوى تو بودم، ولى اگر از جنگ حق بر عليه باطل برنگشتم، اگر تو را در اين مدت ناچيز عمر ( زندگى ) آزرده كردم مرا عفو كن، چون الان دل فقط به الله و بعد به عفو شما پدر و مادر خوبم دارم.
مادر، اگر بگويم بعد از شهادتم گريه نكن شايد حرف گزافه اي باشد ولى در پيش مردم زياد ضجه نكن تا مردم بگويند كه او راضى نبوده كه پسرش شهيد بشود. مادر، بعد از من بار سنگين اين پيام بر دوش توست و مي دانم كه از عهده آن به خوبى بر مى‌آيى چون اين را در طى اين بيست ‌و يك سال زندگى خوب ثابت كردى. مادر، تو بايد براى ديگر مادران شهيد داده سرمشق باشى و مي دانم اين طور است.
الان كه اين وصيت نامه را مى نويسم شايد تا چند لحظه ديگر بيشتر زنده نباشم چون در حال حاضر عراق از جبهه‌هاى قصر شيرين دارد پيشروى مى‌كند ولى تمام اميد ما به پروردگار است، با نوشتن اين وصيت نامه نمى‌خواهم داغ دل تو مادر را تازه تر كنم مي خواستم كه حرف دلم را زده باشم و عمل دينم را انجام بدهم و همچنين به خواهران خوبم مى‌گويم كه شماها هم بايد در راه پيام رسانى به مادر كمك كنيد و فقط كارتان گريه نباشد چون وارث خون شهدا شما هستيد و در پايان درود مي فرستم بر همه شما.
والسلام عليكم و رحمة الله و بركاته
زكريا كريمى
1361/04/06 
    تـاريخ ‌تـــولـد: 1340/04/10
تاريخ شهادت: 1361/06/14

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.

برچسب های مفید
شهید زکریا کریمی