عکس شهید رضا وثیقی انصاری فرد

رضا وثیقی انصاری فرد

شـهـیـد نـیـروی پـدافـنـد هـوایـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1342/02/26
age سـن: 20 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
رضا
نام خانوادگی
وثیقی انصاری فرد
نام پدر
عباس
سن هنگام شهادت
20 سال
تاریخ تولد
1342/02/26
تاریخ شهادت
1362/03/13
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه8
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
پدافند
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید رضا وثیقی انصاری فرد

بسمه تعالی پيام شهيد: بترسيد از خدايي كه اگر بگوييد مي‌شنود و اگر فكر كنيد مي‌داند شهيد رضا وثيغي انصاري فر متولد 26/2/1342 در شهر تهران است. وي پنجمين فرزند خانواده انصاري بود. خانواده‌اي خونگرم و مذهبي درعين حال ساده و بي‌آلايش شهيد يكي از بهترين فرزندان خانواده بود كه همه به وجودش افتخار مي‌كردند آرزو داشتند تمامي انسانها خصوصيات اخلاقي اين چنين داشته باشند. وي دوران تحصيلش را در دبستان ششم بهمن و سپس در مدرسه ديپلم با نمرات عالي گذراند و دوران تحصيلات متوسطه را در هنرستان كارآموز در رشته ساختمان به پايان رسانيد. شهيد رضا وثيغي در كنار كسب علم و دانش خود به فعاليتهاي زيادي هم در زمينه‌هاي مختلف مثل آموزش و يادگيري سپس تدريس قرآن مجيد به دوستان و هم كلاسهاي خود و فعاليت در بسيج محله و مسئوليت در بخشي از امور و حتي در رشته‌هاي مختلفي در زمينه ورزش مثل كشتي و كاراته كه البته به بالاترين درجات هم رسيده بودند مي‌پرداخت. وي در دوران انقلاب اسلامي يكي از فعال ترين عاملان انقلاب اسلامي بودند با اينكه شهيد در دوران انقلاب شكوهمند تنها 16ويا17 سال بيشتر نداشتند. حتي از ارشاد كردن و امربه معروف و نهي از منكر افراد در فرمهاي مختلف و خصوصاً منافقين هم كوتاهي نمي‌كردند. البته طرز گفتار و ادبيات و اطلاعاتي كه در زمينه‌هاي مختلف داشتند باعث مي‌شد كه اين افراد به راه راست هدايت شوند و خانواده از اين كار شهيد خشنودي مي‌شدند وي سرانجام با گرفتن رضايت از خانواده خويش كه برايش از اهميت خاصي برخوردار بود به عنوان گذراندن دوره سربازي به جبهه غرب اعزام شدند و سپس بنا به علايق شخصي خود و ديني كه به امام خميني و ميهن خويش مي‌دانست به عنوان داوطلب دوباره به جبهه جنوب اعزام شدند و در يگان پدافند آماده نبرد با دشمنان اسلام شدند و در آخر در تاريخ1362/3/13 به علت اصابت تركش به كل بدن و موج انفجار حاصله از يكي از حملات عراق جان به جان آفرين تسليم كرد و تا ابد ماندگان را شرمنده خود گردانيد. روحش شاد و يادش گرامي باد

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید رضا وثیقی انصاری فرد

بسم الله الرحمن الرحيم
پس از درود و سلام به رهبر انقلاب و رزمندگان و خانواده گرامى خودم.
سلامتى تمامى شما را از خداوند يكتا خواهانم و اميدوارم هميشه در سايه اسلام، قرآن و رهبر انقلاب هميشه سالم و سلامت باشيد. اين نامه را جهت يادگارى مى نويسم. يادگارى از سفر كربلاى ايران، چون تا به الان نامه اى ننوشتم. نمى دانم چه چيزى را بيان كنم و تازه آن قدر خاطره اين جا هست كه نمى دانم كدام را بيان كنم. از خودم بگويم، از محيط يا از دوستان، به هر حال خاطرات زيادى دارم، از سفر كمى مى نويسم:
از وقتى كه جدا شدم تا روز يكشنبه در پادگان امام حسن (علیه السلام) و در حال تفريح بودم. بعد از آن وارد استان باختران شديم و در ستاد عملياتى سپاه منطقه 7 مستقر شديم و حالا هم در پادگان صالح آباد گردان كربلا مى باشيم تا آموزش ديده و به جبهه برويم. از وقتى جدا شدم و به سوى خدا شتافتم احساس قابل توجهى داشتم. البته چون با عجله حركت كردم شايد از بعضى از افراد خانواده خداحافظى نكرده باشم، اميدوارم مرا مورد حلاليت قرار بدهند. اميدوارم پدر مهربان و مادر عزيزم و برادران و سرورانم و خواهرانم مرا مورد عفو قرار بدهند و هر گونه خطايى از ما ديده اند با ديده گل خود ناديده بگيرند.
موفق و پيروز باشى اميدوارم از قرص هاى آرام بخش استفاده كرده باشى و كمتر در خانه داد و فرياد بكنى. خداحافظ كامبيز، سلام برادر كوچكتر، مى دانى چرا برايت اين چنين مى نويسم؟ چون تو هنوز به سن تكليف نرسيدى و مى توانى از همين الان در راه خدا قدم بردارى. يادت باشد هميشه به حرف هاى برادرانت و خانواده گوش بدهى و هميشه طرفدارى از اسلام كن. البته با آگاهى كتاب بخوان، روزنامه بخوان و با دقت سؤال كن. كمتر حرف بزن و بيشتر گوش كن و عمل كن مدرسه را كه يك نوع سنگر است رها نكن و گوش به فرمان امام باش و همواره در تلاش اين باش تا علمى را بياموزى كه به درد اسلام بخورد. خداحافظ
هادى خان! پس از عرض سلام اميدوارم در راه اسلام و امام قدم بردارى و هميشه دوستدار آل على باشى. اميدوارم از دست من ناراحتى اگر ديدى ببخشى التماس دعا. خداحافظ. راستى به خانواده ات سلام مرا برسان و از آنها طلب حلاليت كن، خيلى متشكر.
خان جان سلام، نمى دانم چه چيزى بنويسم فقط اميدوارم حالت كاملاً خوب باشد! اميدوارم تمامى خانواده هايى كه ما را نمى بينند و نديده اند ما را مورد لطف خود قرار داده و دعا كنند. راستى مادر يك مطلب كاملاً واجب و ضرورى، خواهش مى كنم كاملاً رعايت كنيد: يك دست لباس زنانه جالب براى زن هادى خان خريدارى كنيد. چون قسم خورده ام در نزد خدا، البته پولش را كه مى دانيد بايد از خود من بدهيد و يادتان باشد پولش در سطح 600 تومان باشد چون تمامى شما را مورد اذيت قرار داده ام از تمامى شما التماس بخشش و التماس دعا دارم.
رضا وثيقى

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.