عکس شهید احمد قربان پور

احمد قربان پور

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: قزوین
birthday تـاریـخ تـولـد: 1346/11/23
age سـن: 18 سال
shahadat_locate مـزار: چوبیندر
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
احمد
نام خانوادگی
قربان پور
نام پدر
برات
سن هنگام شهادت
18 سال
تاریخ تولد
1346/11/23
تاریخ شهادت
1365/07/22
استان
قزوین
شهر
قزوین
مزار
چوبیندر
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید احمد قربان پور

شهید احمد قربان پور در سال 1346در تهران دیده به جهان گشود. او چهارمین فرزند خانواده بود و سه فرزند قبلی دختر بودند. پس از او نیز خداوند بزرگ دو فرزند پسر به خانواده عطاء کرد.
به هنگام تولد احمد پدرش در بندر مشغول کار بود تا این که خانواده به او اطلاع دادند که برای او پسری به دنیاآمده است و ایشان هم به درگاه خداوند سپاس گزاری کرد. احمد در خانواده مسلمان و با ایمان به دنیا آمد. از همان کودکی سخت مورد توجه و محبت خانواده و دوستان و آشنایان واقع می شد و همه حتی معلمانش هم او را دوست داشتند.
تا این که شهید قربان پور به تحصیلات ابتدایی مشغول شد و بعد از دوره ابتدایی به دلیل نبود مدرسه راهنمایی او مجبور به کار و شاگردی در نزد پدرش و به کار بنایی مشغول شد.
دوران نوجوانی احمد مواجه شد با جنگ تحمیلی عراق. او نمی توانست نسبت با این مسئله بزرگ و حساس کشورش بی تفاوت باشد از این رو بارها تمایل و رضایت خود را برا ی حضور در جبهه اعلام کرد اما خانواده می گفتند: شما خیلی کوچک هستی و برای تو زود است که در جبهه ها حضور داشته باشی و مانع و مخالف حضور رفتن او بودند.
ولی دغدغه احمد همین بود که نباید جبهه ها را خالی بگذاریم. با توجه به این که نیاز مبرم خانواده او را مجبور می کرد که بماند و به خانواده کمک کند. توفیق حضور در جبهه ها برای احمد با رسیدن موعد سربازی فراهم شد. دوره آموزشی نظام را در بیرجند بود و بعد از آن به باختران اعزام شد و پس از باختران او را به قصر شیرین اعزام نمودند.
7 ماه از خدمت سربازیش گذشت که در ایام عاشورا به آخرین مرخصی آمد. او در این مرخصی از همه خانواده، دوستان و آشنایان حلالیت طلبید و پیوسته این جمله را می گفت: ان شاء الله اسلام پیروز شود و ما راه کربلا را باز می کنیم.
پس از این خداحافظی چندین نامه از او به خانواده رسید که او را از قصر شیرین به نفت شهر اعزام کردند. دوران پر تلاطم و مواج و خروشان، احمد را در این مرحله و در عملیات والفجر 4 (شکست حصر آبادان) شرکت کرد و به اقیانوس آرام و پر محبت رحمت الهی پیوند داد و او در سر پل ذهاب، عملیات ثامن الائمه (علیه السلام) به شهادت رسید.
روحش شاد و یادش گرامی باد

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.