عکس شهید عباس پاداشی

عباس پاداشی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1333/05/10
age سـن: 29 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
عباس
نام خانوادگی
پاداشی
نام پدر
قربان علی
سن هنگام شهادت
29 سال
تاریخ تولد
1333/05/10
تاریخ شهادت
1362/12/23
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه5,22
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
کادر
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید عباس پاداشی

زندگینامه شهید استوار عباس پاداش
شهید عباس پاداش در سال ۱۳۳۳ در تهران متولّد شد. تحصیلات خود را در همین شهر ادامه داد و در سال ۱۳۵۰ وارد ارتش گردید. در سال ۱۳۵۶ ازدواج نمود که ثمره آن دو دختر به نامهای لیلا و زهرا می باشد.
شهید پاداش در دوران انقلاب، یعنی در سال ۱۳۵۷ از کسانی بود که قلبش برای پیروزی اسلام می طپید و آرزو می کرد رژیم منحوس شاهنشاهی هرچه زودتر سرنگون گردد. با همین احساس به اسلام بود که پس از پیروزی انقلاب به عنوان یک نظامی شایسته، به مکتب و وطنش خدمت نمود و بارها با شرکت در جبهه های حق علیه باطل، دین خدا را یاری کرد. وی از نظامیان متعهدی بود که به حسن اخلاق و رفتار مشهور بود و هنگامی که خبر شهادت وی در محل کار به گوش همکاران رسید، همه احساس تنهایی کردند. همسر وی که از ادامه دهندگان راه زینب است و فرزندان خویش را برای یاری اسلام تربیت می کند، درباره او چنین می گوید:
شهید عباس همیشه آرزو داشت که در راه اسلام عزیز و دفاع از میهن اسلامی خود و بر علیه دشمن تجاوزگر بجنگد تا روزی که پرچم توحید در سراسر جهان به استقرار درآید و محرومین و مستضعفین که زیر چکمه های ابرقدرتها قرار گرفته اند، در رفاه و آسایش و دور از زورگویی ابر جنایتکاران، زندگی آسوده ای داشته باشند. او با همین اعتقاد چه قبل از به ثمر رسیدن انقلاب و چه بعد از آن، در تظاهرات و راهپیمایی ها شرکت می کرد و زمانی که انقلاب به رهبری امام امّت در شُرُف پیروزی بود، به صورت گسترده ای فعالیّت داشت. زمانی که انقلاب به ثمر رسید، تا حد امکان در نمازهای جمعه شرکت می کرد. اخلاق او با من و فرزندانش با مهربانی و دلسوزی بود. مومنی بود واقعی که همیشه شعائر اسلام و احکام آن را به طور کامل رعایت می کرد. زمانی که به عملیّات می رفت، فرزندی در راه داشتیم و تا پیش از شهادت به تنها دخترمان خیلی علاقه داشت‌. همیشه می خواست دخترش در راه اسلام قدم بردارد و دختری مومنه، راستگو و درستکار تربیت شود. در راه امام جان خود را فدا می کرد؛ چنانکه در جبهه حق علیه باطل در منطقه « جُفیر» در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۲۳ به این درجه رسید.
با اقوام خود، مخصوصاً پدر و مادرش رابطه خوبی داشت. هر وقت موقعیتی برایش فراهم می شد، برای برداشت محصول به روستایشان «کهک علیای ساوه» می رفت و تا آنجا که برایش مقدور بود، آنها را یاری می کرد. هرگز دوست نداشت کسی را رنجیده خاطر کند پدری مهربان و همسری وفادار بود.
پیکر پاک این شهید گرامی اینک در بهشت زهرا به آرامش ابدی رسیده است. روحش شاد ویادش گرامی باد.

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.