عکس شهید علی سیاه

علی سیاه

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: قزوین
birthday تـاریـخ تـولـد: 1341/10/03
age سـن: 19 سال
shahadat_locate مـزار: شهرقزوین
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
علی
نام خانوادگی
سیاه
نام پدر
محرم
سن هنگام شهادت
19 سال
تاریخ تولد
1341/10/03
تاریخ شهادت
1361/01/04
استان
قزوین
شهر
قزوین
مزار
شهرقزوین
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید علی سیاه

خدمت پدر و مادر گرامیم، سلام گرم و صمیمانه مرا پذیرفته باشید و درود بی کران بر شما پدر و مادر عزیزم که چنین فرزندی بزرگ کردید و تحویل جامعه دادی. پدر و مادرجان، امیدوارم که هر چه شما را اذیت کردم مرا ببخشید و درود بر تو ای مادر خوبم که مرا به جبهه فرستادی، چون هدف من این بود که به شهادت برسم و رسیدم.
برادرم امیدوارم که مرا ببخشید و راه مرا و اسلحه مرا زمین نگذارید تا مشتی بر دهان ابر قدرت ها مانند امریکا و  صدام بعثي خائن بزنیم. خدمت خواهر عزیزم سلام گرم و صمیمانه می رسانم و امیدوارم که مرا ببخشید و برای من گریه و زاری نکنید چون من راهی که حسین رفته بود رفتم و به هدف و آرزوی خودم رسیدم و از خداوند بزرگ آرزوی پیروزی رزمندگان اسلام را برای شما ارمغان می خواهم.
وصیتی از شهید علی سیاه به مادر خوبم، مادرجان برای من گریه نکن مگر من از امام حسین (ع) و علی اکبرش که در جنگ با کفر شهید شدند بالاتر هستم، خیر هدف من فقط اسلام بود که حتی داخل سنگر که بودم شهر زیبای قصرشیرین و نفت شهر را می دیدم گریه ام می گرفت و پيش خود می گفتم که کی می شود که آن شهرهای عزیزمان را از وجود کفر بعثی آزاد کنيم. مادرجان، من که پولی از اول جوانی جمع نکردم ولی حدود 10000 تومان توی بانک ملی دارم که آن را بگیر و حواله آن توی زیر زمین آب انبار است بردار و پولی که ارتش می دهد برای خودتان مصرف کنید و من به جوشکار علی آقا 5000 ریال بدهکار هستم و آن را بدهید. مادر و پدر و برادر و خواهر مرا حلال کنید و گریه نکنید.
خداحافظ
این بود وصیت نامه علی سیاه سرباز وظیفه
 27/10/1360

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.