عکس شهید غلامحسین ایروانی

غلامحسین ایروانی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1340/06/10
age سـن: 20 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
غلامحسین
نام خانوادگی
ایروانی
نام پدر
حسین
سن هنگام شهادت
20 سال
تاریخ تولد
1340/06/10
تاریخ شهادت
1361/01/20
استان
تهران
شهر
ستاد تهران بزرگ
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید غلامحسین ایروانی

آرامگاه منوری در تکیه ی شهدا تهران یادآور خاطرات شهید بزرگوار سرباز وظیفه غلامحسین فرزند حسین است. او در تاریخ 1358/02/21 از طریق حوزه نظام وظیفه به خدمت مقدس سربازی اعزام گردید.
 بلافاصله دوره آموزش مقدماتی و آموزش های رزمی مقدماتی در رسته ی پیاده را به وسیله مرکز آموزش نزاجا طی نمود و به یکی از یگان های عمل کننده لشگر 21 حمزه که در منطقه ج مستقر و مشغول دفاع از کیان کشور اسلامیان بود، پیوست. مسولین یگان فوق از این شهید بزرگوار به عنوان یکی از سربازان خوب و فداکار یگان یاد می کنند. او که متولد تاریخ 1340/06/02 در شهر تهران بود و فقط 21 سال از زندگی با برکتش سپری شده بود در تاریخ 1361/01/20 در عملیاتی علیه دشمن بعثی عراق به سرور شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین پیوست.
یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.
15 ماه در جبهه با صدامیان امریکایی جنگید و بعد از این مدت که اخرهای خدمتش بود به مقام شهادت رسید و شربت شهادت نوشید و در این مدت که به مرخضی میامد همیشه به ما منیگفت که برایم ناراحت نباشید زیرا من در مقابل خدا و رسول و دین هدا و این جمهوری اسلامی قطره ای هستم در دریا و ارزویم شهادت است؛ تا فردای قیامت نزد خدا و رسول و شهدای که بلا شهدای انقلاب رو خجل نباشم.

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید غلامحسین ایروانی

... چهارمین خواسته من این است پدرجان و مادر عزیزم! شما را به خدا بعد از من اصلاً ناراحتی و افسردگی را به خود راه نداده و از قول من به خواهر خوب و با وفا و بهتر از جانم بگویید که برادرت گفته اصلاً ناراحت نباشد و همیشه افتخار کند که در این راه بزرگ بهترین جگر گوشه اش یعنی برادرش را از دست داده. امیدوارم که خواهرم زینب وار همانند کوه محکم و استوار باشد. برادران من! فرزندان عزیزتان را طوری تربیت کنید و به جامعه تحویل دهید که خود راه حق را انتخاب نمایند. پدر و مادر عزیز و بهتر از جانم! این وصیت نامه ام را در بودن خودم به دست عمویم سپردم و از او خواستم که این وصیت نامه را بعد از من به دست شما برساند تا از خواسته هایی که داشتم شما را با خبر و آگاه سازد.
غلامحسین ایروانی
روز دوشنبه 1359/11/05

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.