عکس شهید کاظم اسدی

کاظم اسدی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1331/01/01
age سـن: 29 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
کاظم
نام خانوادگی
اسدی
نام پدر
مرادعلی (جعفر)
سن هنگام شهادت
29 سال
تاریخ تولد
1331/01/01
تاریخ شهادت
1360/03/18
استان
تهران
شهر
ستاد تهران بزرگ
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید کاظم اسدی

زندگینامه شهید ستوانیار خلبان محمدکاظم اسدی
آن کیست که دل از نعمات دنیوی برمی کند و این همه لطف و صفای زندگی زمینی را به لحظه ای دیدار حق؛ به لحظه ای نفس کشیدن در دنیای الهی، در ملکوت، در بهشت خدا، می فروشد؟ آن کیست که به خاطر آنکه دنیای بر حق، دنیای بهتر، دنیای برتری بسازد، چشم از زیبایی ها، از لذت های زندگی فانی می پوشد و به دیار باقی، به دیار جاودانی می شتابد؟
او شهید است. او قهرمان انسانهای خاکی است. شهید « محمدکاظم اسدی » نیز از چنین تباری بود.
او در شهرستان کرج به دنیا آمد، رشد کرد و آموزش یافت. تا کلاس دهم درس خواند و به خاطر عشق و علاقه ای که به ارتش داشت، در سال 1353 به استخدام هوانیروز در آمد. دوره خلبانی را با موفقیت طی نمود و توانست لیاقت و کاردانی خود را در چنین کار پرمخاطره به خوبی نشان دهد.
شهید اسدی فردی خوش برخورد و مودب بود. در دوران انقلاب به خاطر داشتن دوستان متدین و انقلابی، در آغوش انقلاب اسلامی جا گرفت و با مردم همصدا شد. وی ارادت و علاقه خاصی به انقلاب داشت و به خاطر آن با نزدیکترین کسان خود به بحث می پرداخت و تا حد توان از انقلاب دفاع می کرد. همچنین ارادت خاصی به حضرت امام خمینی (ره) داشت و او را ناجی ایران و آبرودهنده ملت ایران می خواند. بعد از پیروزی انقلاب به خاطردرگیریهای غرب کشور به منطقه اعزام شد و بارها و بارها در مأموریت های محوله و همچنین بسیاری از مأموریت های داوطلبانه شرکت نمود.
شهید اسدی در بهار سال 1360 در یک درگیری شدید با ضد انقلاب داخلی مورد هدف عوامل اجنبی قرار گرفت و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاکش پس از تشریفات خاصی در بهشت زهرا دفن گردیده است. تنها فرزند بازمانده این شهید گرامی پسری است به نام مهدی که پدر خود را تنها نمی گذارد و هر هفته جهت ملاقات او به بهشت زهرا می رود و با او راز و نیاز می کند.

پرینت خاطرات

خاطرات شهید کاظم اسدی

شهید قبل از شهادتش زمان شهادت و چگونگی شهادتش را در خواب دیده بود، به همین دلیل روزی كه عازم جبهه بود همسرش  اضطرابی در دل داشت كه نكند این سفر محمد كاظم بازگشت نداشته باشد و این مسئله نیز حال شهید را دگرگون كرده بود به طوری كه شب آخر را تا صبح به تنهائی با خدای خود مناجات كرده و گریه می كرد، تمام حالات شهید با دفعات قبل فرق داشت، او گفت: اگر ما نرویم چه كسی از دین و كشور و ناموس ما دفاع می كند هنوز یك هفته از رفتنش نگذشته بود كه خبر شهادتش به ما رسيد.

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.