عکس شهید محسن رادژیان

محسن رادژیان

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1342/04/04
age سـن: 22 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
محسن
نام خانوادگی
رادژیان
نام پدر
مرتضی
سن هنگام شهادت
22 سال
تاریخ تولد
1342/04/04
تاریخ شهادت
1364/05/01
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه16,19
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
کادر
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید محسن رادژیان

شهید محسن رادژیان در تاريخ 1342/04/04 در تهران در خانواده‌اي مذهبي و خيّر به دنيا آمد. تحصيلات ابتدايي، راهنمايي و دبيرستان را به ترتيب در مدارس اسلامي، غفور و رهنما به پايان رسانيد و در طول تحصيلات جزء شاگردان ممتاز به شمار مي‌رفت و پس از اخذ ديپلم شروع به فراگرفتن دروس جامع المقدمات و ادبيات عرب در يكي از مراكز اسلامی نمود و در فكر داشت تمام نيروي خود را به مفهوم واقعي وقف مستضعفين جامعه نمايد. وي از ايدئولوژي اسلامي واقعی برخوردار بود و در هر موردی در اولين مرحله جزء بهترين افراد محسوب مي‌شد.
 شهيد رادژيان بعد از اتمام دوران تحصيلات در تاریخ 1362/07/01 از طریق شرکت در کنکور ورودی دانشکده به استخدام ارتش جمهوري اسلامي ايران درآمد. وي همواره يكي از دانشجويان با روحيه بود كه به علت جديت و تلاش فراوان در امور ورزش و مسابقات ارتش چند بار مورد تشويق قرار گرفت. وي مي‌گفت: راهي را كه در پيش گرفته‌ام خود انتخاب كرده‌ام و دوست ندارم كه در رختخواب بميرم و چه بهتر كه در راه هدفی که آن را مقدس می دانم شهيد شوم.
 وي با اخلاق پسندیده ای که داشت در دل تمام همكاران و هم قطارانش جاي داشت و علیرغم این که در دانشگاه سراسری واحد اوین نيز در رشته زيست شناسي قبول شده بود از ادامه آن خودداري نموده و به خدمت در دانشگاه افسری ادامه داد.
وي بسیار کم حرف بود و كم صحبت مي‌كرد ولي از هر كلمه ي حرفش موضوعاتي مهم روشن مي‌شد و مطالبش واقعاً پربار بود. اخلاص و پاكي او به صورت باشكوهي در كارهايش مي‌درخشيد، بي‌اعتنايي به ظواهر مادي، خوش مشربي و زبان شيرينش از وي مصاحبي مغتنم براي دوستان و آشنايان ساخته بود. مهرباني و عطوفت او باعث جذب و جلب تمامي دوستانش مي‌گشت. اين شهيد گرامي با روحيه پهلوان منشي كه داشت قدم به سال دوم دانشكده گذاشت و در همين سال بود كه به همراه ديگر دانشجويان دانشكده افسري براي انجام مأموريت و اجراي برنامه مين گذاري و مين برداري به مناطق عملیاتی جنوب اعزام و در ساعت 7:30 مورخه 1364/05/01 به هنگام آموزش مین به دليل برخورد پاي وي با مين جهنده به فيض عظمای شهادت نائل آمد.
روحش شاد و یادش گرامی

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.

برچسب های مفید
شهید محسن مرادیان