عکس شهید محمد حضوری

محمد حضوری

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1345/09/10
age سـن: 21 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
محمد
نام خانوادگی
حضوری
نام پدر
علی اصغر
سن هنگام شهادت
21 سال
تاریخ تولد
1345/09/10
تاریخ شهادت
1367/03/08
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه4
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید محمد حضوری

شهید محمد حضوری به شماره شناسنامه 3733 در سال 1345 در تهران متولد شد. نام مادرش محترم و نام پدرش علی اصغر بود. وی در خانواده ای مؤمن و متدین و با گذشت بزرگ شد و تحصیلات خود را آغاز كرد و به خوبی پشت سر نهاد و دیپلم خود را در رشته تجربی دریافت نمود. او محصل بود كه از طرف ارتش عازم و رهسپار جبهه شد و حدود 3 سال در جبهه به عنوان آر پی چی زن فعال بود. اما پس از سه سال در تاريخ 1367/03/08 در فكه با اصابت گلوله به دستش به مقام والای شهادت نائل گردید و پیكر پاكش در قطعه 41 بهشت زهرا به خاك سپرده شد.
روحش شاد و یادش گرامی باد

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید محمد حضوری

بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیك یا فاطمه الزهرا (سلام الله عليها)
و اتَقّوا یوماً لا تَجزی نفسٌ من نفس شیئاً وَ لایقْتَلُ مِنْها شَفاعَةٌ و لا یوخَذُ مِنها عَدْلٌ و لا هُمْ ینْصَروُنَ؛
و بترسید از روزی كه در آن روز كسی به جای دیگری مجازات نبیند و هیچ شفاعتي از كسی پذیرفته نشود و فدا و عوض قبول نكنند.
سوره بقره/ آیه 48
اَشْهَدُ اَّنْ لا الهَ الا الله و اَشْهَدُ اَنَّ مُحَّمَداً رسول الله وَ اشْهَدُ اَنَّ علی ولي الله اولاد حجج الله
به نام آن كس كه نام او دوای دل، و ذكر او شفای دل، و یاد او قوای دل، و به نام آن كس كه مرا از جهل رها ساخت و قدرت نوشتن را من عطا فرمود و به نام آن كس كه توانمان داد تا رهرو این راه پر مخاطره باشیم و در تكاپوی این راه امتحانمان كرد و خوشا به حال آنان كه از این امتحان رو سفید و با عزمی راسخ و اراده ای خلل ناپذیر به سوی لقای یار رفتند و از دیگران پیشی گرفته و لقب سابقون گرفتند.
حمد و سپاس پروردگاری را كه مرا از امت محمد رسول الله (صلي الله عليه و اله) آفرید و واقعاً احساس خوشحالی می كنم كه پیرو راه ولي فقیه حضرت امام خمینی هستم.
ای عزیزان! اگر من به جبهه رفتم به خاطر احساسات پوچ دنیوی نبوده و هدفم ارضای امیال نفسانی نیست بلكه به فرمان امام كه فرمودند: جبهه رفتن واجب كفائی است. چون این امر را برای خود واجب عینی دانستم و همان انگیزه ای را دارم كه اباعبدالله الحسین (عليه السلام) و 72 تن در صحرای كربلا داشتند. و بدانید كه این حرف امام یك نوع حكم جهاد است البته برای كسانی كه درك دارند.
خواهشی كه از شما دارم این است كه بیشتر قرآن بخوانید چون علی (علیه السلام) در نهج البلاغه می فرماید: شفای دردهایتان را از قرآن بخوانید و در سختی هایتان از آن یاری جويید زیرا شفای بزرگترین دردها در آن است كه عبارتند از كفر و نفاق و كجروی و گمراهی. پس آنچه دوست دارید به واسطه قرآن از خدا طلب كنید و با دوستی آن به خدا توجه نمايید. مبادا گرفتار خط هايی به غیر از خط امام كه همانا خط قرآن و اسلام است شوید كه بازگشتتان با خداست لذا هوشیار باشید تا خدای نكرده گمراهان و یا خط های منحرف شما را اغفال نكنند چون خط شهیدان خط امام است و جبهه حجله آنها و اسلحه عروسشان و آزادی ملل اسلامی مخصوصاً كربلا و قدس آرزويشان می باشد.
مبادا بعد از آنها یتیمانشان را آزار دهید و آنها را رها كنید و مبادا اسلحه شان را برندارید و راهشان را ادامه ندهید. مبادا جبهه ها را خالی كنید و از جنگ خسته شوید كه خداوند در قرآن كریم می فرماید:
وَ ما لَكُم لا تقاتلون فی سبیل الله و َالْمُستَضعفین؛ چه شده است شما را كه نمیجنگید در راه خدا و مستضعفین.
قدر این جنگ را بدانید كه نعمات بسیاری در آن نهفته، من جمله بیداری و از مرگ نهراسیدن و همیشه به یاد مرگ بودن، مرگ چه دیر و چه زود در كمین همه نشسته پس چه بهتر آن كه به جای این كه در بستر بمیریم در سنگر شهید شویم. و مرگ با عزت را انتخاب كنیم و به یاد داشته باشیم قطع شدن لذات و به جا ماندن گناهان را.
بیايید و از همین لحظه مرگی آگاهانه و زندگی جاودانه را برگزینید تا سعادت ابدی نصیبتان شود. چون اگر دین اسلام با راحت طلبی و آسوده نشستن زنده می ماند حسین بن علی (عليه السلام) قسم مقاتله با كفار امر حق است و حق با ماست. پس آگاهانه هر چه سریع تر به میدان های نبرد بشتابید كه ما پیروزیم. امیدوارم كه خون این حقیر باعث شود آنهايی كه در صحنه نیستند به مساجد بیایند و آنهايی كه در مساجد هستند ولی به جبهه نمی روند بسوی جبهه بشتابند و دین بزرگ اسلام را یاری نمایند.
پدر و مادر عزیزم! از شما به خاطر زحماتی كه برای من كشیدید و مرا به این سن رساندید و وظیفه تان را كه تربیت خوب من بود انجام دادید تشكر می كنم و از شما حلالیت می طلبم زيرا شما از من خیری ندیدید و من نتوانستم حقم را نسبت به شما ادا كنم. امیدوارم كه پیش خدا و ائمه معصومین روسفید باشید و پیش بی بی دو عالم حضرت زهرا(س) شرمنده نباشيد.
شما برادرانم! تمام هم و غمتان به خاطر رضای خدا باشد و سعی كنید مسجد و جبهه را ترك نكنید و اما شما خواهرانم! از شما می خواهم كه زینب وار پیام مرا به گوش مردم برسانید و رسالت خود را به نحو احسن انجام دهید.
و در خاتمه مجدداً تكرار می كنم همواره در كنار قرآن صامت، پیرو قرآن ناطق امام زمان (عج الله فرجه) و نایب بر حقش خمینی بت شكن باشید و هیچ وقت او را تنها نگذارید چون برای ما بزرگترین نعمت است و از همه عزیزان می خواهم كه این حقیر را حلال كنید و از دیگران برایم حلالیت بطلبید. ضمناً من 37 روز روزه قضا دارم كه 15 روز آن از سال گذشته باقی ماند و برای من 60 روز نماز قضای احتیاط بخوانید و همین طور برایم قرآن بخوانید. پدر و مادرم! شما در این دنیای فانی چشم من بودید و امام قلبم، بدون چشم می توانستم زندگی كنم ولی بدون قلب هرگز، پس به یاری قلبم رفتم و اگر در این راه 70 جان داشتم فدا می كردم. در ضمن هرگاه مصیبت بی بی فاطمه (سلام الله عليها) و حضرت ابوالفضل (عليه السلام) باب الحوائج را می خوانید به یاد من باشید چون من خیلی مصیبت این دو بزرگوار را، مخصوصاً در شام غریبان فاطمه (سلام الله عليها) دوست داشتم.
عبدالحقیر صادق آقایانی
والسلام، التماس دعا، تاريخ 1365/02/10
بر طالع خویش می زنم خنده هنوز                     كز بهر شهادت نیم ارزنده هنوز
گشتنـد عـزیزان به شهــادت نائــل                     شرمنده منم كه مانده ام زنده هنوز

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.