عکس شهید محمدرضا مرادی

محمدرضا مرادی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1342/06/14
age سـن: 20 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
محمدرضا
نام خانوادگی
مرادی
نام پدر
محمد
سن هنگام شهادت
20 سال
تاریخ تولد
1342/06/14
تاریخ شهادت
1362/11/03
استان
تهران
شهر
ستاد تهران بزرگ
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
کادر
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید محمدرضا مرادی

شهید محمد رضا مرادی، فرزند محمد در تاریخ 1342/06/14 در استان خوزستان شهر خرمشهر متولد شد. وی پس از طی دوران شیرین کودکی راهی سنگر علم و دانش گردید و تا مقطع لیسانس در دانشکده افسری تحصیل کرد و قبل از شهادت دانشجو بود. سپس او با عضویت ارتشی از طریق لشگر 23 نوح به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ 1362/11/03 بر اثر اصابت تیر به گلو در منطقه عملیاتی پسوه توسط دشمن بعثی به شهادت رسید. مزار این شهید در بهشت زهرا واقع می باشد.
شهید محمدرضا مرادی در شهریور ماه سال 1342 در شهرستان ملایر دیده به جهان گشود.تحصیلات ابتدایی خود را در ملایر شروع و بعد از گذراندن پایان سال اول دبستان به اقتضای شغل پدر به تهران نقل مکان کردند.
بقیه تحصیلات خود را در تهران در منطقه شهر ری به پایان رسانید.همیشه در یادگیری و درس خواندن کوشا بود و در ساعات فراغت علاقه فراوانی به مطالعه کتب مختلفه علمی و مذهبی داشتند.
با توجه به جو کاذبی که در رژیم گذشته وجود داشت هیچ گاه تحت تأثیر قرار نگرفت و انسانی مسلمان و آگاه بود.
همیشه به موقع نماز می خواند و قرآن تلاوت می کرد و در انتخاب دوستان خود دقت کافی می نمود و با آنان بسیار خوش رفتاری می نمود.از اخلاق حسنه ایشان که همیشه نمایان بود این بود که با والدین خود همیشه به نرمی سخن می گفت.
با شروع موج انقلاب پیروزمندانه اسلامی ایشان فعالیتهایی داشتند و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در بسیج محله ثبت نام نموده و تمامی اوقات خود را به پاسداری از انقلاب مشغول بود.
در سال 1360 موفق به اخذ دیپلم شد و چون علاقه خاصی به انقلاب داشت جهت انجام خدمت نظام خود را معرفی و دفترچه آماده به خدمت دریافت کرد، در همین موقع بود که در دانشکده افسری قبول شده و دورهای آموزشی خود را در تهران پادگان01-گذراند و دوره تخصصی خود را در شیراز سپری کرد و بعد از دوره تخصصی به لشگر 23.............. در تهران منتقل و دوره تکاور را در تهران (علی آباد قم) با موفقیت گذرانید و موفق به اخذ درجه ستوان سومی گردید. چون بسیار فعال و جدی در امر نظام بود و علاقه خاصی به خدمت میهن داشت با سمت فرماندهی گروهان از لشگر 23 نوحد به غرب کشور اعزام شده و بعد از مدتی تلاش خالصانه و صادقانه در راه خدمت به اسلام و میهن و امت شهید پرور در روز 1362/11/03  پسوه (کردستان)
در درگیری شدید با ضد انقلابیون به درجه رفیع شهادت نائل گشت.
روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد
روحش شاد و یادش گرامی باد.

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید محمدرضا مرادی

نام: محمدرضا
نام خانوادگى: مرادى
نام پدر: محمد
تاریخ‌تولد: 1342/06/14
ش.ش: 638
محل‌صدورشناسنامه: خرمشهر
 تاریخ شهادت: 1362/11/03
نوع حادثه: توسطضدانقلاب
شرح حادثه: توسطضدانقلاب-درگیرى‌مسلحانه
استان: بنیادشهیداستان‌تهران
شهر: اره‌بنیادشهیدمنطقه‌2)شهررى(
بسم الله الرحمن الرحیم
قسمتى از وصیتنامه شهید عزیز محمدرضا مرادى
رب اشرح لى صدرى و یسرلى امرى واحلل عقده من لسانى یفقهوا قولى. (طه:28)
 بسم الله الرحمن الرحیم
من طلبنى وجدنى و من وجدنى عرفنى و من عرفنى احبنى و من احبنى عشقنى و من عشقنى عشقته و من عشقته قتلته و من قتلته فعلى دیته و من على دیته فانا دیته.
آن كس كه مرا طلب كند مى‌یابد،آن‌كس كه مرا یافت مى‌شناسد،آن‌كس كه مرا شناخت دوستم مى‌دارد،آن‌كس كه به من عشق ورزید من نیز به به او عشق مى‌ورزم،آن‌كس كه به او من عشق بورزم مى‌كشم او را، و آن‌كس كه را كه من بكشم خونبهایش بر من واجب است، و آن‌كس كه خونبهایش بر من واجب است، پس من خودم خونبهایش هستم.     «حدیث قدسى»
مقدمه:
پیروزمندانه در میان طوفان مردن،گوهرى گرانبهاست كه لیاقت مزد آن را تعیین مى‌كند زندگى به ارزش پرسیدن تمام خواهد شد.
از آتش؟؟؟به‌ایشان وحشتى بدل راه نداده و از مرگ هراسى ندارم البته مرگى كه در راه خدا و مردم ستمدیده باشد مرگ سرخ، نه مرگى كه در بستر باشد.قسم به خون شهیدان شهیدانى، كه در راه زنده نگه داشتن ارزشهاى انسانى و اسلامى به درجه شهادت رسیده‌اند هرگز در راهمان لحظه‌اى درنگ نخواهیم كرد و بسوى پیاده‌شدن اسلام در سرتاسر جهان مى‌شتابیم، مى‌رویم تا انقلاب اسلامیمان را كه بر سه اصل مكتب،امت و امامت به پیروزى رسیده است پاس داریم.
شروع:
سلام بر مهدى (عج) منجى عالم بشریت و سلام بر سرور شهیدان حسین بن على (ع) و نایب بر حق امام زمان مرجع عالم تشیع و بت‌شكن زمان امام خمینى و سلام بر به خون‌خفتگان گمنام و شهداى غرب و جنوب كشور و سلام بر عزیزان معلول كه پیكرهاى پاك خود را نثار انقلاب و اسلام كردند و سلام بر اسیرانى كه در بند دژخیمان در تمام كشورهاى صهیونیستى آمریكایى هستند امروز از خودگذشتگى است و ایثار و فداكارى در راه اسلام است باید هركس در هر كجا و در هر پست و مقامى كه هست خدمتگزار مسلمین باشد خدمتگزار مردمى كه سالهاى سال با فقر زندگى كرده‌اند و اینكه باید حداقل رفاه را براى مردم محروم تهیه كرد.اى دولتمردان كه در نظام جمهورى اسلامى ایران مسئولیتى به عهده دارید بیایید به فكر مردم باشید.باید براى مردم زندگى ساده را به هر نحوى كه شده تهیه نمائید انقلاب، انقلاب محرومان است باید در خدمت مردم باشید و خدمت كنید باید از غرور و خودپسندى برحذر باشید تا بتوانید كارهاى مربوط به مسلمین را به نحو احسن انجام دهید.آرى وعده خدا حق است و باید انسانها تكامل پیدا كنند تكامل معنوى.
شب جمعه است، شب رحمت و بخشش ملائكه الله آماده گزارش به آقا زمان هستند و منتظر ما گناهكاران هستند تا در این شب توبه كنیم و خط قرمز بر اعمال ما بكشند.
شبى كه تمام عابدان درگاه ایزد یكتا سر بر خاك گذاشته و طلب عفو و بخشش مى‌كنند و من هم در این شب وصیتنامه خود را مى‌نویسم تا شاید آمرزش بر گناهان من شود.پروردگارا این بنده ذلیل و خوار خود در این شب رحمت روى به تو مى‌آورد و از تو كه مهربانترین مهربانها هستى طلب بخشش و عفو مى‌كند.
اى خدا این توئى كه دانا و توانا و بینا و شنوایى كه حركت این ملت فقط براى بر پا داشتن دین تو است پس تو آنها را یارى كن اى خداى بزرگ من كه لیاقت شهید شدن را ندارم و هدف ما هم در وهله اول شهید شدن نیست و شهادت را وسیله‌اى براى زودتر و بهتر رسیدن به تو مى‌دانم ولى لااقل مرا در جوار رزمندگان صدیق خود قرار بده جنگى كه ما داریم یك جنگ مكتبى است جنگ حق علیه باطل است و سر منشأ آن لا اله الا الله است كه باید سراسر جهان را فرا گیرد.اگر مقاوم باشیم بر این ابرقدرتهاى پوچ و تو خالى پیروز میشویم.
خداوند با ما است پس شما اى مردم فداكار براى اسلام جانفشانى و مبارزه كنید و از مبارزه با باطل ناامید نشوید تا زمانى‌كه پرچم حق را بدست صاحب اصلیش صاحب‌الزمان بسپارید.
والسلام
   

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.