عکس شهید محمود میرزائی

محمود میرزائی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1343/10/21
age سـن: 20 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
محمود
نام خانوادگی
میرزائی
نام پدر
حسن
سن هنگام شهادت
20 سال
تاریخ تولد
1343/10/21
تاریخ شهادت
1364/02/28
استان
تهران
شهر
ستاد تهران بزرگ
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید محمود میرزائی

شهید محمود میرزایی در تاریخ 1343/10/21 در شهرستان تهران در خانواده ای زحمت کش و مومن به دنیا آمد. نام پدرش حسن و مادرش صغری نام دارند. تحصیلات را تا مقطع سیکل ادامه داد. او فردی میانه رو و مهربان بود و پیرو مکتب الهی. در جلسات قرائت قرآن و فرا گرفتن احکام شرعیه همیشه شرکت داشت و برای نماز همیشه به مسجد می رفت. 
شهید میرزایی از طرفداران سرسخت انقلاب و شهید بهشتی بود و در اوایل انقلاب او که نوجوانی 15 ساله بود فعالیت های چشم گیری داشت. در حفظ حجاب بسیار سخت گیری می نمود و رفتارش با خانواده بسیار خوب بود. با همه مهربان بود و همیشه آرام سخن می گفت و تا جایی که می توانست به دیگران کمک می نمود.
وی از ابتدای جنگ چندین بار داوطلبانه به جبهه های حق علیه باطل شتافت. در عملیات بیت المقدس در خرمشهر مجروح شده و روانه بیمارستان گردید. بعد از آن نیز به مدت 6 ماه در سال 1360 با سپاه حزب الله لبنان بود که در منطقه جنوبی لبنان زخمی شد. در سال 1364 روانه خدمت سربازی شد و در لشگر 64 ارومیه مشغول انجام وظیفه گشت و نماینده عقیدتی سیاسی یکی از تیپ های عملیاتی بود. در حدود یک سال خدمت صادقانه، فعالیت های چشم گیری از خود نشان داد. عاقبت در تاریخ 1364/02/28 در جبهه سردشت در در گیری با منافقین کوردل که جهت نجات یکی از دوستانش شتافته بود تیری به بدنش اصابت نموده و چشم از این جهان فرو بست و به درجه رفیع شهادت نائل گردید.
این فرزند پاک امام به آزوی همیشگی خود که اهدای جانش در راه وطن و رهبرش بود، رسید و شربت شهادت را صادقانه و با عزت و کمال نوشید.
روحش شاد و یاد و نامش گرامی باد

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید محمود میرزائی

بسم الله الرحمن الرحیم
به نام الله پاسدار خون شهیدان
و لاتحسبن الذین قتلوا فى سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون.
پروردگارا! شكر نعمت هاى بى‌پایانت را نمی دانم چگونه اداء نمایم.
به لطف خدا با شروع جنگ كه می دانم یكى از نعمت هاست و می دانم که آن را براى من و دیگر مسلمانان وسیله قرار دادی تا با نثار جان خود از حكومت و دین مبینت حراست نمایند.
حال آرزو دارم كه مرا یكى از آن دسته مسلمانان قرار دهى تا بتوانم با نثار خون خود در راه تو شكر نعمت هاى بى‌پایانت را اداء نمایم؛ زیرا هرچه فكر می كنم به عقلم نمى‌رسد كه چگونه شكر نعمت هاى تو را بنمایم.
بعضى‌ها شاید بگویند با نمازت، با روزه‌ات، با انجام دادن مستحبات وظیفه خود را انجام داده‌اند. من این ها را از وظایف شرعى خود می دانم كه از جانب تو به رسولت و از رسولت به جانشینان برحقش و از جانشینان حاضرشمهدى (عجل الله فرجه) به نایب برحقش امام خمینى و از جانب او به من و امثال من. و من این را براى خود تكلیف می دانم و بزرگترین سپاس است و بزرگترین سپاس را نسبت به تو تنها جان نثارى در راه تو می دانم، ان شاء الله كه این عمل مورد قبول تو قرار گیرد و من را در این دنیا و آن دنیا سرفراز نماید.
حال شما پدر و مادر عزیزم كه زحمات زیادى جهت من متحمل شده‌اید نمی دانم با چه زبانى از شما قدردانى كنم كه از من راضى باشید اگر بعضى مواقع كارهایى انجام داده‌ام كه خوشایند شما نبوده امیدوارم كه از من دلگیر نشده باشید و مرا ببخشید؛ زیرا بزرگترین گناه آن است كه كسى نافرمانى پدر و مادر را بنماید، نافرمانى پدر و مادر نافرمانى خداست من رضایت دوستانم را نسبت به خود جلب كرده و می كنم تنها رضایت شماست كه باعث نجات است امیدوارم شما هم از من راضى باشید.
و شما مادرم! مادر عزیزى كه زحمات زیادى براى من كشیده‌اید مرا حلال كن و همچنان صبور و شكیبا باش؛ زیرا همه ما رفتنى هستیم و من و امثال من امانتى بیبش نیستیم و این امانت ها به صاحب اصلى‌اش باید برگردد.
مادرم! در برابر مصائب چون فولاد ناگسستنى مقاوم باش و سر بر آسمان بردار و شكر خدا نما.
برادر عزیزم و خواهر مهربانم! ان شاء الله در همه كارها موفق باشید. سعى كنید طورى رفتار كنید كه مورد رضایت خدا باشد اگر خدا راضى شد خلق خدا نیز راضى هستند.
برادر عزیزم! اگر از برادر حقیرت تقصیرى دیدى از شما حلالیت مى‌طلبم از خدا بخواهید مرا از یاران و اصحاب متعهد پیغمبر و امامان قرار دهد زیرا ما پیرو اهداف الهى آنان هستیم بیش از این ایجاد مزاحمت نمی كنم.
خواهرم! سعى كنید هر كارى كه انجام می دهى اول فكر كن، بعد مشورت كن، بعد عمل نما تا موفق بشوى.
چند جمله به دوستانم می گویم:
می دانم كه به شما دوستان عزیز خدمتى نكرده‌ام بلكه مزاحمت هایى براى شما به وجود آورده‌ام. آرزو دارم از من ناراحتى نداشته باشید و مرا حلال كنید. از مسائلى كه طى دوران دوستى شما ایجاد نموده‌ام تقاضا دارم به بزرگى خودتان این حقیر را ببخشید و از خدا بخواهید این بنده گنه‌كار را ببخشد.
از دوستانم انتظار دارم برایم عزادارى با شكوهى برقرار كنند چون آرزوهایى داشتم. خواهش می كنم روى مرا زمین نگذارید.
والسلام محمود میرزایی 

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.