عکس شهید نصراله فرخی

نصراله فرخی

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1338/02/15
age سـن: 22 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
نصراله
نام خانوادگی
فرخی
نام پدر
محمدهاشم
سن هنگام شهادت
22 سال
تاریخ تولد
1338/02/15
تاریخ شهادت
1361/01/02
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه14
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید نصراله فرخی

شهید نصرالله فرخی، در تاريخ، 15/2/1338 در شهر تهران در خانواده ای مذهبی پا به عرصه وجود نهاد ،او از کودکی همیشه خود را بزرگ حساب می کرد و هیچ گاه دوست نداشت کوچک شمرده شود، تحصیلات را تا سال آخر دبیرستان ادامه داد، انقلاب اسلامی چنان تاثیری در او به وجود آورده بود که تحصیل را رها کرده، جهت خدمت به اسلام و میهن اسلامی به عنوان سرباز عازم جبهه های جنگ شد و پس از دوره آموزشی در کرمان به تهران منتقل، و به لشگر 21 حمزه پیوست و از آنجا عازم غرب دزفول شد، در جبهه های کرخه و غرب دزفول به خدمت سربازی ادامه داد.
آن طور که دوستانش می گویند: نصرالله در دوستی و برادری پا را فراتر نهاده و خود را عضو خانواده های آنها و برادر خوانده آنها می دانست، لطف و صفا و محبت او به حدی بود که دوستانش بر او غبطه می خوردند و همیشه در گذشت و فداکاری یک گام جلوتر بود.
شهید نصرالله از موقعي که در جبهه های جنگ حضور داشت دیگر خود را متعلق به خود و خانواده ی خود نمي دانست و به دنيا هم علاقه ای نداشت، همیشه می گفت: انسان یک روز به دنیا آمده و یک روز هم می رود، چه بهتر که این مردن در راه خدا باشد.
او آن طور که مسئول ایدئولوژی گروهانش می گفت: با ایمانی راسخ و شجاعتی هر چه تمام تر در مقابل صدامیان و نوکران سرسپرده استعمار و امپریالیست آمریکا مقاومت، و سرسختانه مبارزه مي كرد.
او هرگاه به مرخصی می آمد فقط روز اول که دیدار تازه می شد خوشحال بود، اما باز مرغ دلش هوای جبهه را می کرد.
یکی از خاطرات نصرالله:
یک روز تیمسار ظهر نژاد، در جبهه ی کرخه به او رسیده و پس از احوال پرسی گفته بود،
پهلوان، روحیه چطور است؟
گفته بود: مافوق عالی
تیمسار به صورت او بوسه اي زده و گفته بود:
تا اسلام و میهن اسلامی چنین جوانانی را دارد ما هرگز از پای نخواهیم نشست و طعم شکست را نخواهیم چشید.
از خصوصیات اخلاقی شهید فرخی، جاذبه ي خاص، تبسم دائمی و برخورد عالی  او با همه بود، به طوری که اگر حتی کسی را نمی شناخت با او چنان گرم صحبت می کرد که آن شخص احساس می کرد سال ها است، یکدیگر را می شناسند.
شهید نصرالله فرخی، در آخرین نامه ای که در تاریخ، 29/12/1360 برای خانواده اش فرستاده بود، مادرش را به خدای بزرگ و هر کس که آن را از همه بیشتر دوست دارد سوگند داده بود، نگرانش نباشد و صبر پیشه کند و عاقبت پس از 15 ماه نبرد با دشمن در تاریخ، 1/1/1361 در عملیات فتح المبین، با رمز یا زهرا (س)، پس از ساعت ها مبارزه بر علیه استکبار جهانی و درگیری با صدامیان بعثی در غرب دزفول به دیدار معشوق شتافت و جان خود را فدای اسلام و میهن اسلامی خود نمود. و ما نیز شهادت این سرباز جانباز اسلام را به پیشگاه حضرت مهدی (عج) تبریک و تسلیت عرض می کنیم.
روحش شاد و يادش گرامي باد

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.