عکس شهید نصرت اله طهرانی ها

نصرت اله طهرانی ها

شـهـیـد نـیـروی زمـیـنـی ارتـش

پروفایل شهید

پروفایل شهید

birth_locate مـحـل تـولـد: تهران
birthday تـاریـخ تـولـد: 1339/08/09
age سـن: 20 سال
shahadat_locate مـزار: بهشت زهرا
اطلاعات کامل شهید پرینت مشخصات
نام
نصرت اله
نام خانوادگی
طهرانی ها
نام پدر
حبیب اله
سن هنگام شهادت
20 سال
تاریخ تولد
1339/08/09
تاریخ شهادت
1360/06/17
استان
تهران
شهر
تهران بزرگ.منطقه5,22
مزار
بهشت زهرا
وظیفه/کادر
وظیفه
سازمان
نزاجا
-
-
پرینت زندگینامه

زندگینامه شهید نصرت اله طهرانی ها

خلاصه ای از زندگی شهید:
شهید نصرت الله طهرانی، در سال 1339 در تهران، در خیابان رودكی، كوچه پری چهر به دنیا آمد، نصرت الله، در خانواده اي مذهبی و با اعتقادات معنوی بالا رشد یافت، از كودكي پر جنب و جوش و شجاع بود، من (پدر) همیشه به او تذكر می دادم كه كمی آرام باش، ولی بچه اي خوب و با محبت و شوخ طبع بود، كسی را آزار نمی داد، اخلاق خوبی داشت و به مادرش در تمام كارها كمك می كرد، مادرش می گوید: او مثل یك دختر برای من كار می كرد و نمی گذاشت كه كارهای سنگین را من انجام دهم.
از همان دوران كودكی به نماز و روزه اش حساس بود و به تمام تكالیف خود عمل مي كرد، در حین بازی با بچه ها، وقتی صدای اذان را می شنید، از بازي دست مي كشيد و نمازش را ادا می كرد و وقتی كه كوچك تر بود من كه به نماز می ایستادم او هم كنار من به نماز می ایستاد،  علاقه زیادی به درس خواندن داشت، در تظاهرات ها شركت می كرد، در مسجد محل بسیار فعال بود و اين مكان مقدس را بسيار دوست مي داشت و به تمام كارهای آنجا رسیدگی می كرد.
بعد از تمام شدن درسش خود را برای خدمت آماده كرد، در سال 60 از لشكر 81 زرهی كرمانشاه اعزام شد، و در جبهه های جنگ، دكتر چمران را همراهی می كرد. و بالاخره در قله های بازی دراز، در یك حمله، به درجه رفیع شهادت نائل شد، البته ایشان مفقود الاثر بود كه با تلاش شهید صیاد شیرازی بعد از یك سال پیدا شد.
نكات برجسته در زندگی شهید:
الف) فعالیت های مهم عبادی و معنوی: 
اهتمام به نماز در مسجد و اداي فريضه روزه؛ 
ب) فعالیت های مهم سیاسی و اجتماعی:
شركت در تظاهرات و پخش اعلامیه و نوشتن شعار روی ديوارها؛
ج) فعالیت های مهم علمی و فرهنگی و هنری:
فعاليت در كتابخانه مسجد و امور محوله مسجد
د) ویژگی های بارز اخلاقی:
بسيار مهربان و با مسئوليت، متدين.

پرینت وصیتنامه

وصیتنامه شهید نصرت اله طهرانی ها

اینجانب نصرت الله طهرانی ها، دارای شناسنامه به شماره 3192، صادره از تهران، وصیت خود را به این صورت اعراض می دارم. بنده این وصیت را در كمال هوشیاری و سلامت كامل نوشته ام و برادر خود را وصی قرار می دهم، هر كجا كه صلاح دانستید مرا دفن كنید، تمام پوشاك و لباس هایم را برای یادگاری به دوستانم بدهيد، پول هایم را هم خانواده بین خود تقسیم كنند، و یادگاری به خونه داشته باشند و مقداری از آن را برای علیرضا رزاقی خواهر زاده ام بگذراند، از تمام دوستان و آشنایان حلالیت مرا طلب كنید و بپرسید كه به كسی بدهكاری نداشته باشم، پدر و مادر عزیز، مرا ببخشید چون دست تقدیر این چنین خواسته و بعد از مردن من برای این كه روحم شاد شود، خواهش می كنم كه گریه و زاری نكنید و صبر عظیم داشته باشید چون صبر بالاترین خوشبختی در زندگانی است.

نظری وجود ندارد
درصورتی که تصویر، اطلاعات و یا خاطره ای مرتبط با شهید در اختیار دارید با ما به اشتراک بگذارید

ابتدا دسته بندی محتوای ارسالی خود را مشخص نمایید

انتخاب فایل
پیام الزامی می باشد.