تاریخ خبر: 1392/02/07
عنوان خبر: سخن مدیر سایت (2)
با سلام و صلوات بر محمد و خاندان پاک و مطهرشاین مرکز اطلاع رسانی در نظر دارد به یاری خدا وتوسل به اهل بیت علیهم السلام، 48 هزار شهید ارتش را شناسایی وحداقل 48 هزارعکس و48 هزار زندگی نامه و48 هزارخاطره و48 هزارمطلب وبرای بعضی از ...

با سلام و صلوات بر محمد و خاندان پاک و مطهرش
این مرکز اطلاع رسانی در نظر دارد به یاری خدا وتوسل به اهل بیت علیهم السلام، 48 هزار شهید ارتش را شناسایی وحداقل 48 هزارعکس و48 هزار زندگی نامه و48 هزارخاطره و48 هزارمطلب وبرای بعضی از شهدا ی شاخص وفرماندهان ارشد وخلبانان ونظامیانی که سوابق وتجربیات بیشتری در دفاع مقدس وقبل وبعداز آن داشته اند تهیه نماید واز نظر فنی آماده بارگذاری درسایت گردد، بنحوی که قابلیت جستجوبر اساس درجه، نام ونشان، یگان، نیرو، تاریخ تولد، شهادت، منطقه شهادت، محل سکونت وسایر موضوعات داشته باشد، که از هر کدام از این عزیزان صدها صفحه مطلب، عکس، اثر، وصیت نامه ،فیلم کوتاه و صوت وجود دارد که نیازبه بازبینی، تنظیم، تدوین و ارایه می باشد. از خدای بزرگ مسئلت داریم این خدمت، موجبات رضایت خانواده های معظم این شهدا ی عزیزدرتمام اقشار و درجات را جلب نموده و از طرفی مراکزعلمی، فرهنگی، پژوهشی و سازمانهای مسئول ترویج فرهنگ ایثار وشهادت ودوستداران راه شهدا ء بتوانند از این آثار ارزشمند استفاده نمایند و بهره مند شوند.
ما اطمینان داریم که علیرغم شبیخون فرهنگی دشمن و هزینه های بی نهایت استکبار و مرتجعین تهی مغز و حلقه بگوش آنها و نقشه های شوم آمریکا و صهیونیزم جهانی، نورانیت و نفوذ کلام شهدا در تمام زمانها و مکانها و مخصوصا در زادگاه و موطن آنها و در بین دوستان و آشنایان و در شهر و روستا و اداره و سازمان و محله ای که شهید قدم گذاشته و قلم زده و یادداشت و نوشته ای از خود بجا گذاشته، آنقدر اثرگذار و موثر واقع خواهد شد که دودمان توطئه گران را بر باد خواهد داد. به شرطی که ما هم با همان اخلاص وپاکی وصفا وصمیمیت وشجاعت وصبر ومعرفتی که شهدا ء داشتند وارد میدان شویم و اگر امروز سرمایه، یا مسئولیت یا اختیاری به ما سپرده شده آنرا امانت وفرصتی الهی بدانیم برای خدمت به نسلهای آینده و آنرا کامل، سالم و بموقع به اهلش بسپاریم. سوالی که پیش می آید آن است که برای دریافت از این گنجینه پر ارزش و بی نهایت و استفاده از آن در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت چگونه عمل کرده ایم؟ چرا هنوز شهدا ی ما ناشناخته وغریب هستند، حتی برای خانواده و فرزندان و وابستگان به شهدا ی عزیزمان؟ آنهم بدلیل کوتاهی من وکسانی که با شهدا ء بوده اند اما خاطرات آنها را در سینه نگه داشته و هنرمندان متعهدی که آن خاطرات را به تصویر نکشیده و افرادی که آثار شهدا ء را برای ترویج و تدوین و انتشار تبادل نکرده اند و تا وقت باقی است باید اقدام نمود.
و ده ها سؤال دیگر ...

راهکار رسیدن به پاسخ این سوالات را، می توان در بیانات رهبر فرزانه و زنده کننده نام شهیدان، ولی امر زمان، امام خامنه ای به وضوح دید. چنانکه ایشان در جاهای مختلف فرموده اند:
ـ از همه نگارندگان حوادث جنگ درخواست می­کنم از ثبت و ضبط جزئیات این دوران غفلت نکنند. ـ ارزش شهادت بالاترین ارزشهاست و زمان، همه چیز به جز خون شهید را کهنه می کند. ـ عزت امروز اسلام و مسلمين ثمره خون شهدا است. ـ درسی که این خاطرات حماسه آمیز و جانگداز میدهد پیام جاودانه ای برای همه ملتها و همه نسلهاست. ـ دشمنان اسلام امروز یک جنگ و مبارزه تمام عیار فرهنگی را علیه ملت ما براه انداخته اند. ـ زنده نگه داشتن ياد شهدا ى انقلاب باعث تداوم حركت انقلاب است. ـ زنده نگه داشتن یاد شهدا ، کمتر از شهادت نیست. اینجانب به عنوان یکی از همرزمان همین شهدا و خدمت گذاری کوچک، ازهمه اشخاص حقیقی و حقوقی، ارتش ی وغیر ارتش ی، بازماندگان شهدا و مراکز فرهنگی و کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند تقاضا دارم مساعدت نمایند تا این گنجهای ارزشمند استخراج و در اختیار مشتاقان قرار گیرد.
و در پایان، این تلاش را به روح همه مادران صبور شهدا که روایت رشادت سالار شهیدان را لالایی فرزندان خود کردند، بویژه مادر همسر عزیزم، حاجیه خانم کفایت اللهیار که در ایام فاطمیه 1433 به فرزند شهیدش، پاسدار شهید احمد دهقانی پیوست و همه پداران فداکار و ابراهیم صفت شهدا و پدربزرگوارش مرحوم حاج حیدرعلی دهقانی و پدر بزرگوارم مرحوم حاج محمد شیخیان پدر شهید انقلاب اسلامی صدراله شیخیان کازرونی تقدیم می نماییم.

روح همه شهدا شاد و راهشان پر رهرو باد مدیر پایگاه اطلاع رسانی شهدا ی ارتش ـ سرهنگ ستاد مجید شیخیان کازرونی 1392/2/7